Tygodniowy przegląd prasy (Blachownia, 4.10-10.10.2020), poznaj najważniejsze informacje z Blachowni

Redakcja online
Redakcja online
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 4.10 do 10.10.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 4.10 do 10.10.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Blachowni, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 4.10 a 10.10.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Kiedy skończy się pandemia koronawirusa? Eksperci podają daty. "Są dwa scenariusze, dobry i zły"”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Blachownia od 4.10 do 10.10.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Kiedy skończy się pandemia koronawirusa? Eksperci podają daty. "Są dwa scenariusze, dobry i zły"

Od kilku tygodni epidemia koronawirusa nabiera coraz większego rozpędu. Kolejne dni przynoszą rekordy zachorowań. Tylko od poniedziałku 5 października do piątku 9 października potwierdzono 16264 nowych przypadków zakażeń! Jak długo potrwa druga fala epidemii? Kiedy skończy się pandemia? Szczegóły wyjaśniają eksperci z firmy ExMetrix, która analizuje dane o epidemii w naszym kraju, a także wirusolog dr Tomasz Dzieciątkowski, którego zdaniem są dwa możliwe warianty jeśli chodzi o rozwój epidemii: optymistyczny oraz pesymistyczny.

📢 Podatek od deszczu. Mieszkańcy bloków zapłacą 800 zł rocznie, a szkoły nawet 90 tysięcy zł. Sprawdź, co się zmieni! [11.10.20]

Rząd przygotowuje nowelizację i rozszerzenie podatku od deszczu. Tym razem obejmie on także bloki wielorodzinne. Opłata dla ich mieszkańców to aż 800 zł rocznie. Ogromną sumę zapłacą także szkoły i szpitale - tutaj opłata może wynieść nawet 90 tysięcy zł. Na zniżkę mogą liczyć jedynie właściciele gospodarstw domowych, w których będzie gromadzona deszczówka.

📢 Abonament RTV. Olbrzymie kary dla dłużników? Tak nas chcą kontrolować! Stawki wzrosną już w 2021 roku! Oto szczegóły! [11.10.2020]

Abonament RTV to ciągle bardzo gorący temat w Polsce. Ostatnio dowiedzieliśmy się o kolejnych planowanych podwyżkach. Jak to będzie wyglądać w 2021 roku? Za legalne oglądanie telewizji i słuchanie radia w przyszłym roku zapłacimy prawie 20 zł więcej. Roczna opłata wzrośnie z 245,15 zł do 264,60 zł za odbiornik radiowy i telewizyjny. Wzrosną też stawki abonamentu RTV uiszczane miesięcznie lub półrocznie. I co najważniejsze, nie ma żadnych planów likwidacji tych opłat. Poznajcie szczegóły w artykule poniżej.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Apple iPad 2019 10,2" 32GB Wi-Fi Srebrny (MW752FD/A)


Apple iPad Pro 12,9" 64GB Wi-Fi Gwiezdna Szarość (MTEL2FDA)


Tygodniowa prasówka 4.10-10.10.2020 Blachownia: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Blachowni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Imieniny Brunona. Kiedy są imieniny Brunona? Najbliższe imieniny wypadają 11.10. Życzenia i wierszyki imieninowe

Czy wiesz, kiedy imieniny obchodzi Brunon? Imieniny Brunona obchodzimy 6 października, 11 października, 15 października. Najbliższe imieniny wypadają więc 11.10. Nie zapomnij o tym ważnym dniu i złóż życzenia imieninowe Brunonowi. W artykule znajdziesz propozycje życzeń i wierszy imieninowych. Czy znasz jakiegoś?

📢 Wtyk amerykański wchodzi teraz do mieszkań i wzbudza panikę. Czy jest groźny?

Co to za robaki? Już od ponad tygodnia widzę je albo przy framugach okien, na ścianie przy drzwiach, a ostatnio już nawet w domu! Wchodzą do szaf, a nawet chowają się w sypialni! Są duże, dzieci się ich boją! Czy są niebezpieczne - napisała do nas mieszkanka Dąbrowy Górniczej. Już śpieszymy z odpowiedzią. To wtyk amerykański - widziany już był w wielu miejscach w woj. śląskim! Niestety, nie mamy dobrych wieści. Tych inwazyjnych pluskwiaków będzie jeszcze więcej.

📢 Wymiana opon w Blachowni 2020. Pospiesz się, będzie ślisko. Lista wulkanizatorów z okolicy

Chcesz wiedzieć, kiedy należy wymienić opony na zimowe w Blachowni? Jaka będzie temperatura w najbliższych 10 dniach? To sprawdzisz u nas. Z tego artykułu dowiesz się również, czy w najbliższych dniach spadnie śnieg w Blachowni. Zbierając nasze informacje upewnisz się, czy to już pora na wymianę opon w Blachowni, czy można jeszcze poczekać. A gdy będziesz wiedzieć, że zima 2020 za pasem, w tym artykule sprawdzisz, gdzie warto wymienić opony w okolicy. Nie wiesz, gdzie się umówić na wymianę opon w Blachowni? Sprawdź listę miejsc polecanych przez kierowców stąd.

📢 MEMY. Iga Świątek tenisową księżną Paryża. To wielki sukces 19-latki! Internet oszalał

To był pierwszy od 1939 roku finał French Open z udziałem Polki! Iga Świątek zagrała w nim z Amerykanką Sofią Kenin o sławę i wielkie pieniądze. I wygrała! Zobacz jak internauci komentują triumf - kliknij w galerię i zobacz MEMY.

📢 Wróci zdalna nauka w szkołach? Premier ogłosił decyzję w sprawie funkcjonowania szkół w najbliższych tygodniach

Dyskutujemy intensywnie kwestie systemu edukacji. Ta strategia, którą w sierpniu zaproponowało ministerstwo edukacji, zdaje egzamin. Nie widzimy konieczności wprowadzenia obowiązku nauki w trybie zdalnym - powiedział Mateusz Morawiecki. W sobotę, 10 października, premier przedstawił decyzje dotyczące funkcjonowania szkół w kolejnych tygodniach. Konferencję poprzedziło posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie epidemii COVID-19.

📢 30 parków w woj. śląskim, gdzie nie trzeba zakrywać ust i nosa. Dobrze wiedzieć w weekend!

Od dziś (10.10) w związku z wprowadzeniem żółtej strefy w całej Polsce obowiązkowo musimy zakrywać usta i nos w przestrzeni publicznej także na ulicach i chodnikach. Są jednak miejsca w województwie śląskim, gdzie można ściągnąć maseczkę. Abstrahując od tego, czy jest to bezpieczne, nie łamiąc prawa, możemy spacerować bez maski czy przyłbicy w Parku Śląskim, Dolinie Trzech Stawów w Katowicach albo Parku Staszica w Częstochowie czy Parku Hajda w Rybniku. Przygotowaliśmy dla Was wykaz 30 miejsc, gdzie nie trzeba nosić maseczki.

📢 Mandat za brak maseczki w samochodzie. Nawet 30 tys. zł kary za jazdę bez maseczki. Jak postępować, by uniknąć mandatu? 11.10.2020

Mandat za brak maseczki w samochodzie? Wraz z wzrostem liczby przypadków koronawirusa w Polsce, silniej egzekwowane będą przepisy mające zapobiegać jego rozprzestrzenianiu się. Ile wynosi mandat za brak maseczki w samochodzie? Jak wysoką karę trzeba zapłacić? W jakich sytuacjach noszenie maseczki w samochodzie nie jest konieczne?

📢 Jeżeli szukasz dobrego ginekologa? Dobrze trafiłaś! Ci są najlepsi w woj. śląskim! Polecają ich pacjentki

Śląskie. Szukasz dobrego ginekologa? Od dobrego lekarza oczekuje się wysokich kompetencji, profesjonalizmu i kultury osobistej. Ważne jest także poczucie bezpieczeństwa podczas wizyty i poświęcenie pacjentce czasu i uwagi. Szukasz dobrego ginekologa w regionie. Dobrze trafiłaś! Prezentujemy listę specjalistów - kliknij w "zobacz galerię".

📢 Koronawirus w woj. śląskim dziesiątkuje szkoły! Gdzie wykryto zakażenie?

Śląskie. Na zdalne nauczanie z powodu Covid-19 przeszło kolejnych 11 szkół i przedszkoli w naszym województwie. Które dokładnie? Na liście placówki z Bielska-Białej, Będzin, Bieruń, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Knurów, Katowice, Kłobuck, Rybnik, Sosnowiec, Świętochłowice, Tarnowskie Góry, Wodzisław Śląski, pow. zawierciański i żywiecki. Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź.

📢 Zobacz licytacje komornicze mieszkań w woj. śląskim. Sprawdźcie CENY

Śląskie. Zamierzasz kupić mieszkanie? Sprawdź najnowsze licytacje komornicze lokali mieszkalnych w województwie śląskim. To szansa na własne M w atrakcyjnej cenie.

📢 Alimenciarze z woj. śląskiego - są poszukiwani przez policję. Widziałeś ich?

Śląskie. Zobacz mężczyzn, którzy mimo nakazu sądowego nie wypłacają na rzecz swoich dzieci należnych im pieniędzy i są teraz ścigani przez policję. Widziałeś ich? Kliknij w "zobacz galerię".

📢 Najbogatsze miasta w woj. śląskim - RANKING. Gdzie mieszka się najlepiej? Sprawdź TOP 15 naszych miast

RANKING. Czasopismo "Wspólnota" opublikowało ranking majętności samorządów w Polsce. W czołówce najbogatszych miast i miasteczek w Polsce ponownie nie ma żadnego z woj. śląskiego. Zobaczcie, gdzie w Śląskiem żyje się najlepiej. Wybraliśmy TOP 15. najzamożniejszych - według rankingu „Wspólnoty” - miast i miasteczek z naszego regionu. Gdzie w teorii żyje się najlepiej? Kliknijcie w zdjęcie, aby przejść do rankingu.

📢 Najśmieszniejsze rasy kotów. Te kotki rozbawiają do łez! Zobacz najśmieszniejsze zdjęcia kotów [8.10.20]

Niektóre rasy kotów są wyjątkowo śmieszne. Rozbawiają do łez i rozczulają od razu. Ich pyszczki sprawiają, że dzień od razu staje się lepszy. Masz zły humor? Dopadła cię chandra? Przybywamy z pomocą. Przedstawiamy opisy i zdjęcia najbardziej rozczulających ras kotów.

📢 8 prostych sposobów, by w czasie pandemii podtrzymać dobre relacje ze współpracownikami

Praca zdalna ma swoje plusy i minusy. Do zalet można zaliczyć większą elastyczność i zaoszczędzony czas, który musielibyśmy stracić na dojazd do biura. Spośród minusów tej formy pracy rzadko poruszanym tematem jest poluzowaniem kontaktów między współpracownikami. Praca zdalna w czasie pandemii oznacza koniec pogawędek przy kawie, wspólnych dojazdów czy spotkań integracyjnych. Jak zatem temu przeciwdziałać i podtrzymać dobre relacje między współpracownikami. Wszak prędzej, czy później wrócimy wszyscy do biur.

📢 Dzięki pandemii spadała liczba wypadków w pracy. W pierwszej połowie 2020 r. zanotowano 30% mniej zdarzeń

Jak wynika z danych GUS, liczba wypadków przy pracy w pierwszym półroczu 2020 roku spadła o 30% względem analogicznego okresu w 2019 r.

📢 10 rzeczy, które każdy pracownik powinien wiedzieć o kwarantannie i izolacji domowej

Pracownicy muszą liczyć się z możliwością odbycia kwarantanny lub izolacji domowej, zwłaszcza że lekarz pierwszego kontaktu może skierować pacjenta na izolację domową bez konieczności wydania decyzji inspektora sanitarnego. Zebraliśmy najważniejsze informacje na temat kwarantanny i izolacji domowej.

📢 Restaurant week odbędzie się od 28 października do 15 listopada 2020 r. W akcji bierze udział ponad 350 restauracji w całej Polsce

Restauracje mocno odczuły pandemię koronawirusa. Akcja "Restaurant week" ma zachęcić nas do odwiedzania restauracji i wesprzeć ten sektor gospodarki w tym trudnym czasie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Strefa Biznesu: Takie plany mają pracodawcy. Co czeka rynek pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na blachownia.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie