Tygodniowy przegląd prasy (Blachownia, 24.01-30.01.2021), poznaj najważniejsze informacje z Blachowni

Redakcja online
Redakcja online
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Blachowni nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Blachowni nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Blachowni, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 24.01 a 30.01.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Trendy w makijażu, które wyszły już z mody. Tak się nie maluj, bo to kojarzy się ze złym gustem [zdjęcia - 31.01.21]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Blachownia od 24.01 do 30.01.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Trendy w makijażu, które wyszły już z mody. Tak się nie maluj, bo to kojarzy się ze złym gustem [zdjęcia - 31.01.21]

Sztuki makijażu trzeba uczyć się całe życie. Nie wystarczy raz poznać paru trików, by ciągle cieszyć się komplementami. Trendy w makijażach zmieniają się tak samo często jak trendy ubraniowe. Dlatego lepiej odśwież swoją wiedzę w tym temacie, by nie być podejrzewaną o styl „démodé”. W naszym samouczku przedstawiamy informacje o tym, co jest na czasie i co nie jest na czasie w makijażu 2021.

📢 Niedoskonałości znaków zodiaku. Jakie słabości ma Wodnik, a jakie Ryby? Sprawdź, jakie wady ma twój znak zodiaku [31.01.21 r.]

Przez znaki zodiaku rozumiemy grupy cech, które przypisuje się ludziom urodzonym w danej części miesiąca. Uważa się, że to, kiedy mamy urodziny, determinuje nasze zdolności, marzenia i predyspozycje. Z reguły w tym kontekście omawia się przede wszystkim zalety poszczególnych znaków zodiaku. Chcielibyśmy wam jednak przedstawić także i tę mroczną stronę horoskopu. Jakie wady mają znaki zodiaku oraz na co powinny zwracać szczególną uwagę?

📢 Kobieta umierała na ulicy w Chorzowie. Złodziej ukradł jej torebkę, kiedy była reanimowana

Aż trudno uwierzyć, że to możliwe, ale jednak to prawda. W Chorzowie, kiedy ratownicy medyczni ratowali życie kobiety, ktoś ukradł jej torebkę. Jeśli widzieliście tę sytuację albo wiecie coś na ten temat, warto tą wiedzą podzielić się z policjantami, którzy zajmują się już tą sprawą.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 24.01-30.01.2021 Blachownia: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Blachowni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Oni pochodzą z woj. śląskiego. Wiedzieliście? Oto TOP 100 znanych postaci z regionu

Są znani w całej Polsce. Zrobili wielką karierę. To aktorzy, dziennikarze, muzycy, artyści i sportowcy. Część z nich uważana jest za mistrzów w swoim fachu, część za zwykłych celebrytów znanych z tego, że są znani. Większość z nas ich rozpoznaje, niewielu jednak wie, że pochodzą z województwa śląskiego! Sprawdź, jakie sławy urodziły się i wychowały w woj. śląskim. Kliknij w przycisk "Zobacz galerię".

📢 Postaw na milion. Przed nimi osiem pytań i szansa na wielką wygraną

W piątek, 29 stycznia o godz. 20:55 na antenie TVP2 zobaczymy kolejny odcinek 20. edycji teleturnieju "Postaw na milion". Portale naszemiasto.pl są patronem medialnym programu.

📢 Już ponad milion wykonanych szczepień w Polsce. Ile w twoim mieście? Gdzie najwięcej w Śląskiem?

Trwają szczepienia przeciw COVID-19. W Polsce wykonano do tej pory 1 097 036 szczepień, z czego 125 477 w Śląskiem. Ile osób zaszczepiono w miastach i powiatach woj. śląskiego? Gdzie najwięcej w naszym regionie? Zobacz dane Ministerstwa Zdrowia (aktualne na 29 stycznia) - kliknij w "zobacz galerię"..

📢 Jan Mencwel: Wszystko to, co nowoczesne, kojarzy się z "betonem"

Z Janem Mencwelem, autorem "Betonozy" i liderem stowarzyszenia Miasto Jest Nasze rozmawiamy o konieczności ochrony przyrody, ale także o wielkiej sile politycznej, która drzemie w ruchach miejskich. Czy w przyszłej kadencji to aktywiści będą radnymi naszych miast?

📢 Polacy mówią coraz głośniej: Precz z lockdownem

Polacy są krańcowo zmęczeni stanem nienazwanego lockdownu. Mają też dość niekonsekwencji rządu w podejściu do obostrzeń. Zadziwiająco chętnie poparliby zbuntowanych przedsiębiorców otwierających biznesy mimo restrykcji. Zarazem wykazują sporo zdrowego rozsądku w ocenie poszczególnych restrykcji - szczególnie mocno sprzeciwiają się tym najbardziej dyskusyjnym, jeśli chodzi o ich skuteczność

📢 Licz się ze słowami! Tych słów lepiej nie wypowiadać widząc Ślązaka! Mogą go... obrazić. Poznaj śląskie wyzwiska

ŚLĄSK. Znacie te słowa? Lepiej wiedzieć, co te słowa oznaczają. Wyzwiska śląskie czasami brzmią zabawnie, lecz uważajcie! Choć są z reguły mało kulturalne, to zdarza się ich używać praktycznie niemal wszystkim - wszak każdy ma określone granice cierpliwości. Stąd też, wyzwiska wykształciły się nie tylko w każdym języku narodowym, ale też w gwarach i językach lokalnych. W śląskiej godce również nie brakuje słów, którymi Ślązacy się wzajemnie okładają, kiedy tracą do kogoś cierpliwość, lub zwyczajnie chcą kogoś obrazić. Oto śląskie wyzwiska. Kliknij w "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 To są najlepsze licea ogólnokształcące w woj. śląskim. Zobacz RANKING PERSPEKTYWY 2021. Która szkoła jest najlepsza?

Poznajcie najlepsze licea 2021 w woj. śląskim. Miesięcznik Perspektywy opublikował najnowsze zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych w kraju i w poszczególnych województwach. Sprawdźcie wyniki placówek ze Śląska i województwa śląskiego. Kliknij w galerię.

📢 Obostrzenia pandemiczne w Polsce mają ograniczyć Covid-19, a są pełne absurdów i bubli. W kraju tli się bunt

Absurdy obostrzeń przeciw COVID-19 są widoczne gołym okiem. Można korzystać z wyciągów w górach, o ile nie ma się ze sobą nart. Otwarte są kościoły, centra handlowe i szkoły, a zabrania się sportu na świeżym powietrzu, korzystania basenów czy kin. Absurd goni absurd.

📢 Rząd ogłosił obostrzenia obowiązujące w lutym. Znamy szczegóły

Dziś minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił obostrzenia, jakie będą obowiązywały w Polsce od poniedziałku, 1 lutego.

📢 Rząd przedłuża obostrzenia do 14 lutego. Od 1 lutego czynne sklepy w galeriach. Zamknięte zostają hotele, stoki, restauracje, siłownie

Obostrzenia koronawirusowe. Rząd przedłuża obowiązujące obostrzenia do połowy lutego. To oznacza, że do 14 lutego zamknięte pozostaną restauracje, stoki narciarskie, hotele czy siłownie i obiekty sportowe. Zmienia się jednak to, że od 1 lutego czynne będą sklepy w galeriach handlowych. Nie będzie już godzin dla seniorów. Otwarte mają być także od początku lutego muzea i galerie sztuki. Zachowany będzie musiał jednak być reżim sanitarny.

📢 Najlepsze technika w woj. śląskim. Ranking szkół Perspektyw 2021. Szkoła z Jastrzębia-Zdroju w czołówce ogólnopolskiej

Ranking najlepszych techników Perspektyw 2021 w woj. śląskim. Fundacja Edukacyjna Perspektywy opublikowała najnowszy ranking 2021, który wskazuje najlepsze szkoły średnie - licea i technika - w całym kraju. Zobaczcie, które technika w województwie śląskim kapituła zaliczyła do grona najlepszych. Tutaj warto uczyć się zawodu.

📢 Gdzie dziś nie będzie prądu w woj. śląskim? Zobacz planowane wyłączenia! Sprawdź wykaz w poszczególnych miastach woj. śląskiego

WYŁĄCZENIA PRĄDU W WOJ. ŚLĄSKIM. Gdzie dziś i w najbliższych dniach nie będzie prądu w Śląskiem? To planowane wyłączenia przez Tauron Dystrybucja. Na liście są m.in. Bielsko-Biała, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Rybnik, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Tychy, Zabrze, Żory i wiele powiatów. Lepiej być przygotowanym na czasowe braki energii elektrycznej. Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź te miejsca.

📢 Mieszkanie od wojska... albo cały fort? AMW sprzedaje nieruchomości. Oferta sprzedaży na luty 2021

Agencja Mienia Wojskowego wystawiła na sprzedaż zabytkowy fort w Bronowicach. Cena wywoławcza to prawie 28 milionów złotych. W ofercie przetargowej AMW na luty 2021 roku jest wiele ciekawych nieruchomości. Zarówno nad morzem, jak i w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

📢 Policjanci będą dbać o bezpieczeństwo wolontariuszy i darczyńców podczas finału WOŚP

31 stycznia policjanci jak co roku zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - informuje Komenda Główna Policji. Spokój podczas finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych oraz o obostrzeniach sanitarnych w związku z panującą epidemią koronawirusa.

📢 Nabór na mobilne zespoły szczepiące. NFZ zapłaci 141 zł za każdego zaszczepionego pacjenta (za dawkę). Wymagania? Gdzie składać wnioski?

Zespoły mobilne szczepią pacjentów, których stan zdrowia nie pozwala na zaszczepienie w stacjonarnym punkcie szczepień. Dotyczy to w szczególności osób obłożnie chorych (tzw. pacjentów leżących) - takie jest założenie akcji. Szczegóły w artykule poniżej.

📢 Dodatkowe dwa dni urlopu za krew i osocze po Covid-19. Jak je otrzymać?

Dwa dni dodatkowego urlopu a krew i osocze - to benefit, który niosą za sobą przepisy, wprowadzone w czasie pandemii koronawirusa. Przypomnijmy, że krwiodawcy już wcześniej mogli liczyć na dodatkowy urlop. Co mówi zatem ustawa z 21 stycznia? W jej świetle dawca krwi, który oddał krew lub jej składniki, w tym osocze po COVID-19 liczyć może na dodatkowe dwa dni urlopu. Rząd wprowadzone zmiany tłumaczy faktem, że oddanie krwi to szlachetny gest wymagający docenienia. Jak je otrzymać? Sprawdź! Kliknij w "zobacz galerię".

📢 Albicla na ustach internautów. MEMY najlepiej podsumowują, co dzieje się na polskim odpowiedniku facebooka [27.01.21]

Albicla to serwis mający w założeniu przypominać polskiego Facebooka. Działa zaledwie kilka dni, a już stał się pośmiewiskiem internetu. Niestety, mimo ambitnego planu, okazało się, że projekt ma sporo niedoróbek. Internauci szybko je wynajdują i przekazują dalej. Stworzyli już dziesiątki memów opisujących mankamenty serwisu. Co gorsza, próby poprawy PR-u Albicli nie przynoszą żadnego skutku. Wręcz przeciwnie, im dalej w las tym więcej drzew.

ZOBACZ KONIECZNIE

Strefa Biznesu: Takie plany mają pracodawcy. Co czeka rynek pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na blachownia.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie