Przegląd tygodnia w Blachowni, najważniejsze wydarzenia od 31.01 do 6.02.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja online
Redakcja online
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Blachowni nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Blachowni nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Blachowni, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 31.01 a 6.02.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Trzynasta i Czternasta Emerytura w 2021 roku. Oto najnowszy harmonogram wypłat pieniędzy [7.02]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Blachownia od 31.01 do 6.02.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Trzynasta i Czternasta Emerytura w 2021 roku. Oto najnowszy harmonogram wypłat pieniędzy [7.02]

Emerytury w 2021 roku bardzo się zmienią. Szczególnie dla osób z najniższym świadczeniem. W tym roku po raz pierwszy emeryci i renciści z najniższymi wpływami otrzymają dodatkową czternastą emeryturę. Zobaczcie harmonogram wypłat trzynastej i czternastej emerytury.

📢 Żywe mrówki w bębenku, pieniądze w pralce, narkotyki w czipsach. TOP 10 najdziwniejszych odkryć śląskiej służby celno-skarbowej

Przestępcy prześcigają się w pomysłach, aby oszukać funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, próbując przemycać narkotyki, nielegalne przedmioty, papierosy. Zebraliśmy 10 najciekawszych interwencji z 2020 roku, jakie odnotowali funkcjonariusze służby celno-skarbowej. KLIKNIJ W GALERIĘ ZDJĘĆ/PRZESUŃ KURSOR W PRAWO

📢 Gdzie jest największe bezrobocie w woj. śląskim? Tu najtrudniej o pracę - sprawdź dane GUS

Stopa bezrobocia w Śląskiem w grudniu 2020 roku wyniosła 4,9%. To wzrost względem roku poprzedniego - wtedy GUS informował o 3,6%. Podobny trend widoczny jest w miastach i powiatach całego województwa śląskiego. Gdzie bezrobocie jest najwyższe, a gdzie najniższe? Gdzie wzrost był najwyraźniejszy? W galerii znajdziecie dane GUS.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 31.01-6.02.2021 Blachownia: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Blachowni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Jest decyzja rządu! Koniec ważnych obostrzeń przeciw COVID-19. Co dokładnie będzie otwarte? Sprawdźcie

Obostrzenia przeciwko koronawirusowi. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział luzowanie obostrzeń przeciw COVID-19. Co dokładnie będzie otwarte od 12 lutego, a co pozostanie wciąż zamknięte? Sprawdź w naszej galerii.

📢 Ponad półtora miliona wykonanych szczepień przeciw COVID-19 w Polsce. Ile w poszczególnych miastach woj. śląskiego?

Śląskie. Jak wygląda sytuacja ze szczepieniami na koronawirusa? W całej Polsce wykonano ich ponad półtora miliona, choć drugą dawkę szczepionki przyjęło dopiero 395 tys. osób. - Wyszczepienie w systemie opieki zdrowotnej jest coraz większe - pierwszą dawkę przyjęło już ponad 90 proc. lekarzy - mówi minister Adam Niedzielski. Jakie są natomiast statystyki w poszczególnych miastach województwa śląskiego? Sprawdziliśmy.

📢 Nowe obostrzenia w oparach absurdu - zamknięte kasyna i kopalnie kryptowalut. Generator obostrzeń to hit internetu

Rządowe konferencje i ogłaszane na nich obostrzenia i restrykcje, czy też ich luzowanie - to coś, co elektryzuje społeczeństwo, które pandemią koronawirusa jest najzwyczajniej w świecie zmęczone. Pandemiczną rzeczywistość próbujemy obśmiać, choć czasem jest to śmiech przez łzy. Tym razem w internecie pojawił się generator obostrzeń, który w krzywym zwierciadle nawiązuje do rządowych konferencji. Zobacz, jakie obostrzenia można wylosować w galerii zdjęć.

📢 Iluzja makijażu. Brytyjska artystka zamienia się w kogo zechce! Surrealistyczne iluzje optyczne na twarzy: zobacz zdjęcia

Początkiem kreacji może być czysta kartka papieru, obszar roboczy w Photoshopie, lub... własna twarz. Artyści makijażu udowadniają, że daje ona absolutnie nieograniczone możliwości twórczego wyrazu. Za pomocą farb, cieni, podkładów i pędzli (oraz przy sporej dawce talentu) można wcielić się nie tylko w dowolną postać, ale także stworzyć niezwykłą iluzję optyczną. Przejdź do galerii i zobacz surrealistyczne kreacje, w które ciężko uwierzyć.

📢 TOPLISTA najgroźniejszych przestępców w woj. śląskim! Poszukiwani są za m.in. zabójstwo i kierowanie grupą o charakterze zbrojnym

Sprawdźcie, jak wyglądają najgroźniejsi przestępcy w Śląskiem. W galerii prezentujemy TOP LISTĘ najgroźniejszych przestępców poszukiwanych na terenie woj. śląskiego - to zestawienie przygotowane przez policję, a dotyczy osób, które dopuściły się najgorszych przestępstw.

📢 Zaplatane fryzury na 2021 rok. To prawdziwe dzieła sztuki! Fantazyjne sploty, czyli moc warkocza. Jego historia sięga tysięcy lat

Fryzura to jeden z elementów naszego wyglądu, który najsilniej definiuje nasz styl. Może być grzeczna i niepozorna, może też być zadziorna i wyostrzająca rysy. Fryzurą można zarówno dodać sobie kilogramów, jak i optycznie się wyszczuplić. Długie włosy dają jeszcze więcej możliwości: upięcia, koki i warkocze uzupełnią niejedną stylizację, szczególnie gdy okazja jest niecodzienna. Oto najpiękniejsze sploty, którymi zabłyśniesz w 2021 roku, szczególnie gdy pogoda pozwoli na zrzucenie czapek z głów. Zobacz niezwykłe fryzury w galerii.

📢 Szukasz taniego mieszkania w Śląskiem? Kup je tanio od... komornika! Zobacz licytacje komornicze w regionie LUTY 2021

NIERUCHOMOŚCI w regionie. Licytacje komornicze w woj. śląskim - oferty mieszkań. Niemal każdego dnia odbywają się licytacje komornicze w naszym województwie. W powyższej galerii możecie zobaczyć najciekawsze oferty mieszkań. Są one zajmowane osobom zadłużonym, aby następnie trafiły na licytację. W galerii prezentujemy ceny wywoławcze za te mieszkania i często również fotografie ich wnętrza.

📢 Szczepionka AstraZeneca na Covid-19. Nauczyciele się boją, nasz ekspert odpowiada. Prof. Ewa Janczewska ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

Pierwsze dostawy szczepionki przeciw COVID-19 koncernu AstraZeneca mają dotrzeć do Polski już w przyszłym tygodniu. Wtedy także rozpoczną się szczepienia nauczycieli. Wątpliwości co poniektórych pedagogów wzbudziło ograniczenie wiekowe, jakie wprowadziło dla preparatu kilka państw, w tym Polska. Zgodnie z rekomendacją Rady Medycznej szczepionka będzie podawana na razie jedynie osobom między 18. a 60. rokiem życia.

📢 Te imiona dla dzieci nie cieszyły się popularnością! Oto najrzadziej nadawane imiona męskie i żeńskie. Zobacz RANKING imion

Informacje o tym, jakie imiona dla dzieci były w Polsce popularne co roku cieszą się dużym zainteresowaniem. Teraz opublikowany został nowy ranking imion, a w nim, jak zawsze, można znaleźć wiele ciekawych informacji. Podczas gdy wszyscy sprawdzają najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2020 roku, my postanowiliśmy sprawdzić, jakie były najrzadziej nadawane imiona męskie i żeńskie. Rodzice, którzy się na nie zdecydowali, przesadzili? Zobacz sam!

📢 Oto najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2020 roku! Które imię dla dziewczynki, a które dla chłopca wygrało? Zobacz RANKING imion

Ranking imion co roku jest publikowany przez Wydział Promocji Polityki Cyfrowej KPRM. Teraz poznaliśmy najpopularniejsze imiona dla dzieci nadawane w 2020 roku. Czy są zaskoczenia? Z pewnością nastąpiły pewne przetasowania na liście najpopularniejszych imion dla chłopców i dziewczynek. Jak Polacy nazywali swoje dzieci? Zobacz najnowszy ranking imion!

📢 Atak zimy. Nad Polskę nadciąga zmiana pogody - znów będą mrozy i obfite opady śniegu

Atak zimy. IMGW-PIB informuje, iż w najbliższych dniach na terenie całej Polski nastąpi gwałtowna zmiana pogody. Najprędzej dotknie mieszkańców północnej Polski, lecz już na początku przyszłego tygodnia mocno sypnie na śląsku. Najwyraźniej nadchodzi powrót zimy - przeczytajcie.

📢 Koronawirus w woj. śląskim - jest wzrost zakażeń. Wciąż wysoka śmiertelność! Sprawdź najnowsze dane

ZDROWIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 6 802 nowych zakażeniach wirusem SaRS-CoV-2. Najwięcej przypadków - 1 129 - było w województwie mazowieckim. Na drugim miejscu pod względem liczby zakażeń jest województwo śląskie. Na Górnym Śląsku przybyły 702 zakażenia, a zmarło 33 osób, w tym 6 osób z powodu CoVID-19, a 27 z powodu współistnienia covidu z innymi schorzeniami.

📢 Dom od komornika? Ceny atrakcyjne! Licytacje komornicze z woj. śląskiego - zobacz oferty na LUTY 2021

Chcesz kupić dom i szukasz okazyjnej ceny? Sprawdź najnowsze licytacje komornicze, nieruchomości z terenu woj. śląskiego. Niemal każdego dnia budynki są wystawiane na licytacje komornicze - domy są zajmowane osobom zadłużonym, by potem trafić na licytację. Zebraliśmy wybrane licytacje komornicze z terenu naszego województwa. Ceny wywoławcze są tam często sporo niższe od tych rynkowych. Oferty są z lutego 2021. Kliknij w "zobacz galerię" i zobacz te oferty.

📢 Śmiertelność w woj. śląskim najwyższa od 5 lat. Wzrosła aż o 19,12 procent!

Śmiertelność w woj. śląskim najwyższa od 5 lat! Według oficjalnych danych Głównego Urzędu Statystycznego liczba zgonów tylko w listopadzie 2020 roku w Polsce wyniosła 66 tysięcy. To najwięcej w porównaniu z danymi za listopad z ostatnich 20 lat. W województwie śląskim odnotowano 60 714 tysięcy. To o 9746 więcej niż średnia z lat 2015 - 2019 (50 968). Różnica wynosi prawie tyle, co liczba mieszkańców Wisły (11 096 tys.).

📢 Już prawie milion osób w Polsce zaszczepionych pierwszą dawką! Ile w woj. śląskim? Zobacz dane z Twojego miasta

KORONAWIRUS. W Polsce wykonano 1 231 716 szczepień, z czego 137 915 w Śląskiem - to dane Ministerstwa Zdrowia z 2 lutego 2021 roku. Ile szczepień wykonano w poszczególnych miastach i powiatach naszego regionu? Dane znajdziecie w galerii.

📢 Kłamstwo covidowe? Uwaga, ono może być podstawą do dyscyplinarnego zwolnienia z pracy

Pracodawca ma prawo pytać pracownika o to, czy w czasie pandemii przebywał za granicą. A zatajenie prawdy lub okłamanie pracodawcy w tej sprawie może być powodem zwolnienia dyscyplinarnego. - To ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych i uzasadnia rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia - pisze o tym "Dziennik Gazeta Prawna".

📢 Już można składać wnioski o 500 plus. W woj. śląskim na program przeznaczono już 14 miliardów złotych

Od 1 lutego drogą elektroniczną można składać wnioski o świadczenie 500 plus. Od 1 kwietnia będzie można to zrobić w tradycyjnej formie w urzędzie bądź za pośrednictwem poczty. W województwie śląskim od początku trwania programu czyli od 2016 roku, przeznaczono na ten program ponad 14 miliardów złotych.

ZOBACZ KONIECZNIE

iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na blachownia.naszemiasto.pl Nasze Miasto