Przegląd tygodnia w Blachowni, najważniejsze wydarzenia od 21.03 do 27.03.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja online
Redakcja online
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 21.03 do 27.03.2021
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 21.03 do 27.03.2021 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Blachowni, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 21.03 a 27.03.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Co podać na śniadanie wielkanocne? Zobacz, co powinno znaleźć się na tradycyjnym stole wielkanocnym”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Blachownia od 21.03 do 27.03.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Co podać na śniadanie wielkanocne? Zobacz, co powinno znaleźć się na tradycyjnym stole wielkanocnym

Co podajemy na tradycyjne, świąteczne śniadanie wielkanocne? Co powinno znaleźć się na wielkanocnym stole? Zobacz, jakie znaczenie mają konkretne posiłki. Tłumaczymy, dlaczego śniadanie wielkanocne jest uroczystym posiłkiem. Przygotuj pyszne i świąteczne śniadanie dla swoich bliskich.

📢 Nie tylko COVID-19. Na co jeszcze chorują mieszkańcy woj. śląskiego? Grypa, odra, borelioza...

Zdrowie w Śląskiem. COVID-19 zdominował statystyki Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach. Co ciekawe, pandemia zatrzymała w minionym roku inne choroby zakaźne. Tak przynajmniej wynika z zestawienia inspektorów sanepidu. W porównaniu do 2019 roku o połowę spadła zachorowalność na krztusiec, rzadziej zapadaliśmy także na odrę i płonicę, zwaną także szkarlatyną. Nie odnotowano żadnego przypadku tężca, trzy razy mniej było przypadków różyczki. Ponad dwukrotnie spadła liczba zatruć salmonellą, a czterokrotnie innych bakteryjnych zatruć pokarmowych. Z jednej strony to efekt lockdownu, z drugiej - niewykluczone, że pacjenci rzadziej diagnozowali się i zgłaszali się z dolegliwościami do poradni.

📢 Mocny apel dr. Michała Zembali. "Błagam, szczepcie się. Nie słuchajcie pseudoekspertów"

Pandemia koronawirusa w woj. śląskim. O to, żeby ludzie się szczepili, przestrzegali reżimu sanitarnego oraz o działanie ponad podziałami politycznymi zaapelował znany śląski lekarz dr Michał Zembala po tym, jak liczba stwierdzonych nowych przypadków koronawirusa przekroczyła 30 tysięcy dziennie. W apelu doktora słowo "błagam" pada aż trzy razy, bo - jak wynika z jego wpisu na portalu społecznościowym - sytuacja jest skrajnie trudna. - Dziś koniecznym jest przetrwać. Przetrwać wspólnie - podkreślił dr Michał Zembala.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 21.03-27.03.2021 Blachownia: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Blachowni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Koronawirus w woj. śląskim. W sobotę ponad 5 tysięcy przypadków w regionie

Koronawirus w woj. śląskim. Zobaczcie najnowszy raport koronawirusowy z podziałem na miasta i powiaty. W sobotę liczba zakażonych wirusem COVID-19 nie spada poniżej 5 tysięcy. Jak podało dzisiaj w sobotę 27 marca Ministerstwo Zdrowia najpoważniejsza sytuacja panuje m.in. w Katowicach, Będzinie, Jastrzębiu, Sosnowcu, Tychach, Mikołowie, Dąbrowie, Żywcu i Bielsku-Białej oraz powiatach. W całej Polsce mamy 31 757 nowych i potwierdzonych przypadków COVID-19.

📢 Śląskie: Domki na weekend w górach, nad jeziorem i w lesie. Tutaj wypoczniesz za niską cenę

Śląskie. Domki na weekend czekają w naszym województwie. Tutaj można wypocząć samotnie lub z rodziną. Obostrzenia pandemiczne nie napawają optymizmem, by na najbliższe tygodnie móc planować dalekie podróże. Nic straconego! W naszej okolicy można znaleźć wiele perełek, gdzie warto na chwilę się zatrzymać. Piękne domki letniskowe przy jeziorach, w lasach, czy górach. Sprawdźcie w galerii - na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!

📢 Jaka jest śmiertelność na koronawirusa w woj. śląskim? Zobaczcie statystyki z podziałem na poszczególne miasta i powiaty. Ile osób zmarło?

Śmiertelność na COVID-19 w woj. śląskim. Pandemia koronawirusa przybiera na sile. Wciąż rośnie liczba nowych zakażeń - wczoraj, 26.03, po raz pierwszy przekroczyła aż 35 tysięcy! Niestety, rośnie również liczba zgonów. Sprawdziliśmy, ile osób zmarło na Covid-19 w ciągu ostatnich 2 tygodni, w każdym z miast i powiatów woj. śląskiego. Dane sprawdzicie w galerii.

📢 Koronawirus w woj. śląskim. Sprawdź, gdzie sytuacja jest najgorsza. Oto WSKAŹNIK zakażeń dla poszczególnych miast

KORONAWIRUS w woj. śląskim. Z tygodnia na tydzień sytuacja w Polsce i w Śląskiem jest coraz gorsza. Zakażeń przybywa w szybkim tempie. Sprawdziliśmy dane dla konkretnych regionów. W których miastach i powiatach jest najgorzej? W galerii znajdziecie wskaźniki zakażeń.

📢 Czy będą policyjne kontrole w kościołach podczas Wielkanocy? "Nie ma mowy o taryfie ulgowej"

Mimo trzeciej fali pandemii COVID-19 i krytycznej sytuacji w systemie ochrony zdrowia kościoły pozostaną otwarte na czas Wielkanocy. Policja będzie sprawdzała, czy w kościołach przestrzegane są obostrzenia? - Liczymy na odpowiedzialność duchownych - mówi gen. insp. Jarosław Szymczyk i dodaje, że nie będzie taryfy ulgowej.

📢 Koronawirus - dramatyczny wzrost nowych zakażeń! Znów rekord - 35 tysięcy! Jak w Śląskiem? Sprawdź swoje miasto

Aż 35 143 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 5095 w woj. śląskim odnotowano w piątek, 26 marca 2021 roku. Zanotowano również bardzo dużą liczbę zgonów! W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 443 osób, w woj. śląskim - 40. Tak olbrzymiej liczby nowych zakażeń jeszcze nie było - po raz pierwszy przekroczona została liczba 35 tysięcy dziennych nowych zakażeń! W Śląskiem na kwarantannie przebywa ponad 60 tys. ludzi.

📢 Stało się! Są nowe obostrzenia na Wielkanoc! Co będzie zamknięte? Sprawdź, co nas czeka od 27 marca

Stało się! Poznaliśmy nowe obostrzenia epidemiologiczne, które będą obowiązywały w okresie Wielkanocy. Rząd Prawa i Sprawiedliwości nie odważył się zamknąć kościołów. Nieczynne będą za to salony fryzjerskie, wielkopowierzchniowe sklepy budowlane i meblowe, a także przedszkola czy żłobki.

📢 Koronawirus - olbrzymi nowych zakażeń! To jest niestety rekord! W Śląskiem najwięcej! A jak sytuacja w twoim mieście?

Pandemia. Aż 34 151 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 5 430 w woj. śląskim odnotowano w czwartek, 25 marca 2021 roku. W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 520 osób, w woj. śląskim - 75. Tak olbrzymiej liczby nowych zakażeń jeszcze nie było! W Śląskiem na kwarantannie przebywa blisko 58 tys. ludzi.

📢 Obostrzenia w kościołach na Wielkanoc 2021. Nowe limity od 27 marca: 1 osoba na 20 m kw. Liczby wiernych mają pilnować proboszczowie

"Apelujemy do wszystkich księży proboszczów o bardzo poważne podejście do obowiązujących zasad dotyczących liczby wiernych, którzy w jednym czasie mogą uczestniczyć w nabożeństwach" - napisali we wspólnym apelu minister zdrowia i sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski. Minister zdrowia wprowadza od 27 marca 2021 r. nowe obostrzenia - 1 osoba w kościele na 20 m kw.

📢 Zamknięte sklepy meblowe i budowlane. Ikea, Castorama, Leroy Merlin, Agata. Rząd zaostrza obostrzenia i wprowadza twardy lockdown

Zamknięcie sklepów meblowych i budowlanych. Zakupów nie zrobimy w takich sklepach jak Ikea, Castorama, Leroy Merlin czy Agata. To kolejna decyzja rządu w walce z epidemią koronawirusa. W czwartek, 25 marca, premier Mateusz Morawiecki ogłosił "twardy lockdown". W tym dniu padł też rekord dotyczący liczby zakażeń. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 34 tysiącach nowych zakażeń. Najgorsza sytuacja od kilku dni jest w województwie śląskim. Minionej doby na Śląsku odnotowano 5 430 nowych przypadków zakażeń.

📢 Rząd wprowadził obostrzenia. Salony fryzjerskie i kosmetyczne zamknięte. W wielu miejscach ludzie już przepisują terminy

Rząd ogłosił decyzje dotyczące nowych restrykcji, o których mówi się, że mogą być twardym lockdownem. Wśród zamkniętych branż może znalazła się także branża beauty, czyli salony fryzjerskie i kosmetyczne. To sprawiło, że w wielu salonach fryzjerskich już teraz rozdzwaniają się telefony z prośbą o przeniesienie terminu na wcześniejszy, a niekiedy brakuje już miejsc i tworzone są listy rezerwowe.

📢 Twardy lockdown w woj. śląskim prawdopodobny! Zamkną markety budowlane, sklepy sportowe...? Co jeszcze się zmieni?

"Twardy lockdown" to bardzo prawdopodobny scenariusz. Już teraz, od 20 marca do 9 kwietnia, Polska objęta jest dodatkowymi obostrzeniami. Czynnych jest jednak wiele sklepów, jak Ikea, Castorama, wybrane sklepy sieci Decathlon, czy sklepy odzieżowe i obuwnicze poza centrami handlowy. Działają też salony fryzjerskie i kosmetyczne. Wszyscy obawiają się nowych ograniczeń. Nikt nie wie, co teraz może zostać zamknięte. A premier Mateusz Morawiecki zapowiada, że przed Wielkanocą będą nowe obostrzenia. Mają one zostać ogłoszone już w czwartek, 25 marca.

📢 Coraz więcej rodziców nie szczepi dzieci. Najgorzej jest w województwie śląskim. Unicef apeluje do ministra zdrowia

Coraz więcej rodziców nie szczepi swoich dzieci. W ciągu ostatnich 10 lat liczba takich przypadków w Polsce wzrosła blisko czternastokrotnie. Najwięcej odmów w przeliczeniu na jednego mieszkańca jest w województwie śląskim, wielkopolskim i pomorskim.

📢 Twardy lockdown w Polsce jeszcze przed Wielkanocą? Lekarze są „za". Zobacz, co nas może czekać

KORONAWIRUS. Czy polski rząd pójdzie śladem Niemiec i wprowadzi twardy lockdown tuż przed świętami wielkanocnymi? Sytuacja epidemiczna w kraju nie jest dobra. Z dnia na dzień mamy spore przyrosty zakażonych. Sprawdziliśmy, jakie jeszcze obostrzenia mogą zostać wprowadzone w najbliższych dniach.

📢 Gdzie w woj. śląskim nie będzie prądu? Sprawdź, czy na liście jest twoje miasto i ulica

Warto wiedzieć! O wyłączeniach prądu w woj. śląskim związanych są z konserwacją sieci lub innymi pracami poinformowała spółka Tauron Dystrybucja. Zachęcamy do sprawdzenia, gdzie w tym tygodniu nie będzie prądu. Brak energii elektrycznej wystąpi w Bielsku-Białej, Chorzowie, Częstochowie, Dąbrowie Górniczej, Jastrzębiu-Zdroju, Jaworznie, Katowicach, Mysłowicach, Rudzie Śląskiej, Rybniku, Sosnowcu, Żorach i w powiatach: bieruńsko-lędzińskim, będzińskim, częstochowskim, cieszyńskim, pszczyńskim, rybnickim, tarnogórskim i żywieckim.

📢 Najdziwniejsze kościoły w woj. śląskim! Wyglądają jak skocznia narciarska, ufo, elewator? Zobaczcie ZDJĘCIA

ARCHITEKTURA. Gdy pokazaliśmy Wam kościół w Jastrzębiu-Zdroju - Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła - nie mogliście uwierzyć, że to świątynia. Fakt, projekt oryginalny, co nie przeszkadza, by to miejsce miało do dziś status kultowego wśród wiernych. Takich dziwnych projektów w woj. śląskim jest zdecydowanie więcej. Zobaczcie w galerii zdjęć

📢 Koronawirus w woj. śląskim. Zakażeń wciąż bardzo dużo, sporo też zgonów. Jak wygląda sytuacja w Twoim mieście?

COVID-19. Aż 16 741 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 2 023 w woj. śląskim odnotowano we wtorek, 23 marca 2021 roku. W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 396 osób, w woj. śląskim - 51. Na kwarantannie przebywa w Śląskiem ponad 50 tys. ludzi! O tym jaki jest trend, czy zachorowań jest wciąż więcej, a jak tak to o ile procent - możemy się przekonać, porównując ze sobą wyniki z poszczególnych wtorków. Porównując dzisiejszy wynik z tym sprzed tygodnia - to wzrost w nowych zakażeniach jest o ok. 16 procent.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Strefa Biznesu: Takie plany mają pracodawcy. Co czeka rynek pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na blachownia.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie